Studio Nika

Kosmetika a suchá pedikúra - Semily

(+420) 731 497 014

tana.krapkova@seznam.cz

Suchá pedikúra

CO je suchá pedikúra a JAK se liší od běžné pedikúry?

b_120_79_16777215_0_0_images_clanky_sluzby_bruska.jpgSuchá (přístrojová) pedikúra je moderní komfortní způsob péče o nehty a kůži na nohou, při kterém není nutné nohy předem namáčet, ani používat skalpel a žiletky. Ošetření se provádí nasucho broušením frézkami ve vysokých otáčkách. Takto provedená pedikúra je bezbolestná, velmi jemná a precizní a dokáže vyřešit i problematické odstranění silně zrohovatělé kůže na patách, léčení kuřích ok, zarostlých nehtů a veruk. Při ošetření nedochází narozdíl od běžné pedikúry k narušení celistvosti kůže, a je tak minimalizováno riziko poranění a infekce.

Suchá pedikúra je ideální pro diabetiky
Suchá pedikúra je obzvláště doporučována klientům, kteří ze zdravotních důvodů nemohou podstoupit klasickou pedikúru. Při suché pedikúře nehrozí riziko poranění a přenosu mykóz a infekcí. Tento šetrný způsob péče o nohy je proto vhodný pro diabetiky, lidi trpící onemocněním žil, lupenkou nebo neuropatií.

CO vás při suché pedikúře čeká?b_280_187_16777215_0_0_images_clanky_sluzby_pedikura2.jpg

  • Desinfekce nohou.
  • Ošetření, zkrácení délky nehtů a zarovnání jejich tvaru.
  • Vyčištění prostoru mezi nehtem a nehtovým valem.
  • Odstranění zrohovatělé kůže.
  • Obroušení rozpraskané kůže na patách.
  • Odstranění kuřích okou.
  • Ošetření zarůstajících nehtů.
  • Hydratace kůže na podpoření její hebkosti a vláčnosti.

PROČ byste měli o své nohy pečovat?
Nohy jsou jednou z nejnamáhanějších částí lidského těla, na kterou lidé často zapomínají. Nevěnují jim tolik pozornosti jako obličeji nebo rukám, které jsou okolí vždy na očích a jsou považovány za vizitku svého majitele. Suchá, popraskaná a otlačená kůže, která je následkem zátěže nohou a nošením uzavřené nebo nevhodné obuvi, může být zdrojem bolesti a dalších zdravotních komplikací. Péče o nohy by tedy měla být pevnou součástí osobní hygieny. V domácích podmínkách je vhodné si nohy pečlivě promazávat a starat se o správnou délku nehtů. Péči o zrohovatělou kůži, tvrdou kůži na patách, otlaky, kuří oka a zarůstající nehty raději svěřte odborníkům. Při ošetření dobře vidí každé i špatně přístupné místo na nohou, dokáží odhadnout, jakou vrstvu zrohovatělé kůže je třeba odstranit, a odborně vyřeší i všechny nepříjemné komplikace.